Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návod Silent Hill 3

29. 5. 2009

Silent Hill 3

Zbraně

Nůž

Jediná zbraň, kterou máte úplně od začátku - je celkem rychlá, ale absolutně slabá, takže jí raději nechte v kapse. Heather má sice svůj nůž ráda, ale vám se bude hodit jen do té chvíle, než najdete pistoli a trubku.

Železná trubka

Tuhle krasavici najdete na začátku v temné verzi obchoďáku. Přes jeden metr dlouhá železná trubka si poradí se všemi druhy nepřátel a protože nábojů moc není, budete ji používat častěji než pistoli. Můžete použít tři druhy úderů. Normální máchání ze strany na stranu, rozmáchnutí se ze shora (stisknout a držet tlačítko pro útok) a bodnutí (držte tlačítko pro útok a šipku dopředu). Rozmáchnutí se ze shora je dobré, pokud nepřítel leží na zemi.

Maul

Tohle drsně vypadající monstrum naleznete ve stokách. Jedná se o velkou železnou ostnatou kouli připevněnou na železné tyči. Naneštěstí je hrozně těžké a jelikož Heather je zástupce něžného pohlaví, a nepatří k anomáliím typu Riplayová, tak se s tímhle moc rychle ohánět nebudete. Pokud jej ale budete chtít použít tak se snažte vždy zasáhnout cíl ostnatou koulí, protože jinak bude poškození mnohem menší. Maul je možné docela dobře použít proti tlusťochovi, který leží na zemi. Úderem ze shora ho několikrát udeřte a bude po něm.

Katana

Absolutně nejlepší zbraň pro souboj tělo na tělo. Najdete jí v umělecké galerii v kancelářské budově. Mezi její nejsilnější útoky patří probodnutí. Pokud se s katanou naučíte, nebudete potřebovat žádnou střelnou zbraň. Také dobrý tip je nechat Heather udělat sérii tří úderů do strany (které můžou zranit i více protivníků stojících u sebe), pak vteřinu počkat a hned znovu zaútočit dalším úderem.

Stun Gun

Tohle dal Hather její otec „pro každý případ“, ale Heather to většinou nechávala doma ve své ložnici. Aby jste vůbec mohli tuhle věc použít musíte mít baterie, kterých ve hře moc není a ještě navíc stát velice blízko nepříteli. Moc účinný ale stejně není, přirovnal bych to nejspíš k noži jen s tím rozdílem, že se oběť nemůže chvíli hýbat. Nechte si raději zajít chuť, protože tohle je naprosto zbytečné.

Handgun

Asi nejpoužitelnější zbraň ve hře. Náboje najdete na mnoha místech, účinnost také není k zahození a hlavně má slušný dostřel. Také se můžete během střelby hýbat, což vám dává možnost trochu taktizovat a nečekat na jednom místě až si pro vás přijdou. Zásobník na deset nábojů vám bude určitě stačit.

Shotgun

Brokovnice nejspíš nesmí v žádné hře chybět a tak ji máme i tady. Pro brokovnici platí stejné pravidla jako ve všech jiných hrách. Na blízko je smrtící na větší vzdálenost zasáhne více nepřátel najednou. Doporučuji si jí nechat na těžší souboje a zbytečně neplýtvat jejími náboji, protože jich ve hře moc nenajdete.

SMG

Zástupce automatických zbraní, který spotřebuje veškerou munici dřív než řeknete „došla mi munice“. I tak je však velice silný a zvlášť na těžší nepřátelé, kteří jen tak nepadnou. Pokud střílíte tak se nemůžete hýbat, takže proti většímu houfu nepřátel tuhle zbraň raději nepoužívejte.

Návod

Shoping Mall

Začínáte v zábavním parku, který určitě znáte z demoverze. Nerychlejší způsob jak se odsud dostat je umřít a to hned pomocí psa (pes to není, ale já mu tak budu říkat) za dveřmi. Nebo pokud chcete, tak si zajděte na horskou dráhu, ale výsledek bude stejný. Pak se probudíte a zjistíte, že to byl jen hnusný sen. Na chodbě potkáte Douglase, který si s vámi bude chtít promluvit, ale neúspěšně. Heather se vám dostane do rukou na dámských záchodcích. Všimněte si nejprve symbolu na zdi. To je savepoint, místo kde si můžete uložit hru. Vylezte okénkem ven a proběhněte kolem stěny až ke dveřím. Těmi projděte až na konec k dalším dveřím. V hale vlezte pod polootevřenou roletu a seberte zbraň a náboje. Pokračujte pak zadními dveřmi dál. U výtahu seberte z nástěnky mapu (Tu používejte velice často, neboť vám o mnoho usnadní orientaci) a projděte dveřmi naproti. Po schodech nahoru a pak chodbou dál. Tady vyzkoušejte všechny dveře, v jedněch najdete sušené hovězí, kterým můžete odlákat některé monstra a v druhých nějaké léčivé nápoje a munici. Také tu najdete klíč zapadlý v jedné z palet. Zatím na něj nedosáhnete, tak se vydejte do velké haly, kde hned po levici vstupte do pekařství. Tady najdete kleště, které použijte k vyndání zapadlého klíče. S tím si můžete otevřít další obchod a sice knihkupectví. Tady seberte ze země knihy a ze stolu náboje. Použijte knihy na volné místo v polici a rozluštěte první hádanku. EASY – Stačí jen seřadit knihy podle čísel a kód se objeví na jejich hřbetech. NORMAL – Tady musíte knihy seřadit tak aby kód na jejich hřbetech byl čitelný a dával smysl HARD – Vaším úkolem je seřadit knihy podle hádanek, které poukazují na jednotlivá díla pořadí je IV- I- V- II- III a kód ke dveřím je podle další hádanky 8-3-5-2. Zadejte kód do klávesnice u dveří a shlédněte animaci s Claudií. Pak nastupte do výtahu a sjeďte dolů.

Shoping Mall (Dark Side)

V téhle části se docela špatně orientuje takže se snažte často koukat do mapy a kontrolovat svou pozici. Nejprve zamiřte na dámské záchodky v levé horní části mapy. Tady seberte láhev bělidla a v místnosti vedle baterku, lékárničku a munici. Pak se dostaňte zpátky do obchodu s polozataženou roletou a seberte tu ramínko a neprůstřelnou vestu, která vás trošičku ochrání přes útoky monster. V levé části mapy je u výtahu místnost, ve které je žebřík. Stoupněte si tak aby jste ho měli nad sebou a použijte ramínko. Heather si pomocí něj přitáhne žebřík a vyšplhá nahoru. Po rozbitých schodech pak nahoru a dveřmi do první místnosti po pravici. Tady najdete klíč a nějaké ty náboje a lékárničku. Pak sejděte zpátky dolů (ještě se sem ale vrátíme) a najděte klenotnictví. Hned vedle je obchod s televizory a tam další savepoint. V klenotnictví seberte vlašský oříšek a druhými dveřmi odejděte dál. Jděte doleva a pomocí klíče, který jste předtím našli, otevřete dveře. Krom health drinků tady najdete i železnou trubku, která vám určitě přijde vhod. Projděte velkými dveřmi a vstupte do malé místnosti vlevo dole. Tady by měl být (pokud nehrajete hádanky na Easy) detergent, seberte jej a pokračujte druhými dveřmi dál až k větráku. Vypněte ho a vstupte do další místnosti, tady je hejno jakéhosi lítavého hmyzu (možná to hmyz není), do odpadkového koše namíchejte koktail z detergentu a bělidla a pak běžte zapnout větrák. Cesta bude čistá. Jedny dveře v dlouhé chodbě jsou otevřít a v místnosti můžete vzít pár nábojů. Pak pokračujte dál, přes velkou halu až do místnosti, kde můžete pomocí svěráku rozbít oříšek a vzít si kámen, který z něho vypadne. Tímhle kamenem můžete otevřít dveře, které jsou na začátku (jak jste vylezli po žebříku) půjdete po rozbitých jezdících schodech nahoru. Tam sestoupejte po žebříku dolů a utkejte se s prvním velkým monstrem. Způsob jak ho zabít je střelit ho do otevřené tlamy. Po několika výstřelech by měl být mrtev.

Underground

Projděte až ke vstupu do metra kde z nástěnky seberte mapu. Sejděte dolů a pomocí mapy se dostaňte na první nástupiště, odtud zamiřte po schodech dolů (jsou tu dvoje, tak prozkoumejte oboje) kde najdete náboje a louskáček. Pak se přesuňte k druhému nástupišti. Cestou narazíte na zamčené dveře, které ale hravě odemknete pomocí louskáčku. Ve stojícím vagónu najdete brokovnici a nějaké náboje. Jděte po schodech dolů a sledujte bedlivě cedule. Vaším zájmem je teď nástupiště číslo tři. Všimněte si tam dveří s červeným světlem, seskočte k nim a jak uslyšíte metro tak se hned vraťte k perónu a pomocí tlačítka použít vylezte nahoru. Společnost vám budou dělat ještě tři psi, ale těch si raději nevšímejte nebo vás metro přejede. Pak pokračujte dál podél metra, které právě přijelo až k jeho poslednímu vagónu, který je otevřený. Vstupte dovnitř. Tady se budete muset probojovat přes pár monster až do prvního vagónu.

Sewers

Seběhněte po schodech dolů a jděte do dveří vlevo. Pak vlevo a první dveře po vaší pravici. V chodbě zlikvidujte pár nepřátel a vstupte do dalších dveří po pravici. Pak vlevo a v místnosti seberte mapu, náboje a novou zbraň. Maul. Pokračujte druhými dveřmi a zase jděte do prvních dveří napravo. Na konci tunelu najdete krom jiného také prázdnou láhev od vína. Pak se vraťte zpět a otevřete velké dveře vlevo. Pak jděte do dveří vlevo za dalšími dveřmi pak zahněte dvakrát vpravo a dostanete se před další velké dveře. Projděte jimi a rychle se přesuňte do spodnější z malých místností u chodby (na mapce to bude krásně vidět). Tady načerpejte do prázdné láhve petrolej a seberte pohozenou munici. Pak se vydejte do druhé místnosti a tady nalijte do stroje nejprve petrolej a pak ho aktivujte. Odčerpá vodu a vy můžete sestoupit dolů. Jděte pořád dál, přes most až k první křižovatce. Jděte dolů, kde vstupte do prvních dveří po pravici, na konci chodby je skladiště, ve kterém vezměte léčivé ampule, náboje a fén. Jděte zpátky chodbou a projděte dveřmi naproti. Dojděte do místnosti kde se nachází savepoint a pokračujte dál přes velké dveře. Tady zapojte do zásuvky fén a počkejte až bude po příšeře. Přejděte přes most a dostaňte se do dlouhé chodby, které má tvar obráceného C. Zavede vás přímo k žebříku, který vás odtud dostane.

Office Building

Oběhněte budovu a vstupte dovnitř. Vyjděte do pátého patra, kde ve velké místnosti nejprve hoďte matraci do díry a pak seskočte. Zabijte tlusťocha a projděte dírou ve zdi na lešení. Tady jsou dvě létající monstra, které musíte nejprve vyřídit a pak po lešení přejít do protější budovy. Tady opusťte kancelář a najděte dveře s nápisem Dance Studio, tady najdete v jedné z kanceláří mapu budovy a savepoint. Také tu najdete šuplík, ve kterém je provaz, ale s tím zatím nemůžete pohnout. Jděte na schodiště a vyběhněte do 5. patra. Tady najděte Art Gallery, na konci chodby seberte z krabice šroubovák. V místnosti poblíž také najdete Katanu, nejsilnější zbraň na blízko. Ještě si zaskočte do KMN Autoparts, dveře jsou hned vedle těch do galerie. Tady seberte v jedné místnosti hever. Teď se můžete vrátit zpátky do kanceláře ve studiu a pomocí šroubováku otevřít zaseklý šuplík. Seberte lano a jděte pomocí heveru otevřít dveře výtahu. Použijte lano a slezte do druhého patra. Najděte a otevřete jedny z dveří s nápisem Echo. Projděte celý pokoj, přes koupelnu až do malého pokoje s vanou. Otočte kohoutkem.

Office Building (Dark Side)

Jděte pořád dopředu, narazíte na pár plazivců. Jakmile se dostanete do ošetřovny, potkáte Vincenta - váš budoucí protivník. Proberte věci ve skříni a seberte všechny léčiva a Oxydol. Sjeďte výtahem do prvního patra a v kavárně seberte z lednice jedna chlazená vepřová játra. Výtahem vyjeďte do 5. patra, dejte si pozor na pár psů a plazivců. Vstupte do dveří nalevo, pokračujte chodbou až do malé místnosti s dřevěným stolem. Tady seberte ze stolu zápalky. Vraťte se zpět a tentokrát pokračujte chodbou na druhou stranu. Minete jakýsi podivný obraz a za dalšími dveřmi přijdete do místnosti, kde je obraz nějakého upálení. Do kyblíku, který je před tím, vložte játra a oxydol a vytvářející se kyslík zapalte. Objeví se tajná chodba. Prolezte dál a sejděte po schodech dolů. Vstupte do dveří a projděte dlouhou chodbo přes jedny dveře až do malé místnosti s mincemi. Seberte jednu minci a vhoďte jí do automatu u stěny. Získáte plechovku, ve které je klíč. Vraťte se kousek zpátky a klíčem si otevřete dveře k výtahu. Sjeďte do prvního patra a projděte dveřmi vpravo a pokračujte chodbou až k posledním dveřím. Tady najdete papír od krve, který si přečtěte. Teď už můžete odejít z budovy.

Daisy Villa

Zamiřte domů do apartmánu v Daisy Villa. Stačí když zahnete nejprve vpravo a pak zase vpravo do malé uličky. V domě proběhněte chodbou, použijte savepoint a pokračujte dál až ke svému bytu. Kamera se automaticky změní takže svůj byt určitě poznáte. Vstupte dovnitř a zjistěte co se stalo. Čeká vás další velký souboj s monstrem, které má velice nebezpečné ostří místo rukou. Přímá střelba nic neřeší, takže ho musíte zasáhnout, když bude bokem. Nejjednodušší je počkat až zaútočí a pak vystřelit, nejlépe brokovnicí. Průběžně se nezapomeňte léčit a po několika výstřelech bude po něm. Pokud chcete, můžete ho vyřídit katanou, ale to je o trošku těžší. Až padne, setkáte se opět s Douglasem, navrhne vám, že byste se měli vydat do městečka Silent Hill společně. Ještě než opustíte byt si zajděte do svého pokoje pro Stun Gun. Ještě si vychutnejte animaci v autě, ve které se dozvíte kdo jste vůbec zač a co musíte udělat.

Silent Hill a Brookhaven Hospital

Vítejte ve městě Silent Hill. Prvním místem, kam byste se měli vydat, je místní nemocnice. Zorientujte se podle mapy a běžte jejím směrem. Na nepřátele se vykašlete, zbytečně byste přišli o zdraví a munici. Všechny je proto raději oběhněte. Vstupte do přízemí nemocnice Brookhaven. Tady vás uvítají dvě sestřičky. Seznamte je s katanou a vstupte do prvních dveří naproti vám. Tady najdete mapu, která je výborně popsána, takže vám a hlavně mě ušetří mnoho práce. V DOCTOR'S LOUNGE seberte z lednice nějaké health drinky a pokračujte do VISITING ROOM, kde najdete panenku a zápisník. Přečte si ho. Pak najděte výtah a vyjeďte do druhého patra. Tam najdete další část zápisníku. Vstupte do WOMEN'S LOCKER ROOM a seberte zde parfém. Ten má velice zvláštní účinek, pokud ho máte na sobě, přiláká všechny nepřátele z okolí. Proto pokud nehrajete hru podruhé nebo nejste vyloženě bojechtivý typ, raději jej nepoužívejte. Pokud hrajete hru podruhé, najdete tu ještě nějaké časopisy, které vám odkryjí heslo pro nový kostým. Také nezapomeňte vzít odlakovač a náboje. Vraťte se zpět do přízemí a projděte velkými dveřmi do lůžkového oddělení. Pobijte pár dotěrných sestřiček a vstupte do pokoje C4. Tady si přečtěte další část Stanleyho zápisníku a ze zdi odlepte odlakovačem klíč od schodiště. Pokud máte hodně sil, můžete se ještě zastavit v C2 a pobít trojici sestřiček pro nějaké to léčení. Pak se vydejte ke schodišti a po schodech nahoru až na střechu. V rohu na sudech najdete dva zásobníky do samopalu. Také jsou tu dvě monstra, která je ale lepší oběhnout. Pak se vraťte zpátky do druhého patra a jděte ke dveřím do lůžkového oddělení. Najdete tu na nástěnce klíč, podle kterého zjistíte kód ke dveřím.

 • Easy – 4639
 • Normal – 8634
 • Hard – 4896

Vstupte dál a nejděte místnost M4 - tady na vás čeká zvonící budík a další hádanka. Nejprve vypněte budík a zapamatujte si čas. To je číselná kombinace ke kufříku. Až se kufřík otevře, vezměte z něho fotoaparát. V M5 můžete zase získat nějaké to léčivo, pokud nejprve přemůžete další trio sestřiček. Pak se vraťte zpátky na schodiště a sestupte do sklepení. Tady sledujte krvavou stopu až k výtahu. Seberte samopal a vstupte do jediné odemčené místnosti. Tady vyfoťte místo za regálem, získáte další číselnou kombinaci. Zapamatujte si ji. Vraťte se zpět ke schodišti a vyběhněte až do třetího patra. Nejprve vstupte do STORE ROOM, uložte si pozici a seberte nějaké to vybavení. Na dveřích do lůžkového oddělení naťukejte kód, který jste našli za policí ve sklepě. V S1 si přečtěte časopisy pohozené na posteli a seberte sušené maso. Další místnost je S7, tady si můžete přečíst další ze Stanleyho zápisníků. V S12 narazíte na zvonící telefon. Zvedněte ho a shlédněte animaci. Teď se musíte vrátit do druhého patra, do lůžkového oddělení. Tady zjistíte, že se tu objevily nové dveře. Projděte labyrintem a vylezte po žebříku nahoru.

Brookhaven Hospital (Dark Side)

Další změna prostředí. V místnosti S3 najdete nějaké náboje a savepoint. Pak pokračujte do EXAMINATION ROOM 4, tady uvidíte, jak krev pomalu odkapává do kyblíku. Tuhle místnost si zapamatujte, protože se sem budete muset vrátit. Zamiřte k výtahu a sjeďte do B3. Tady na vás čeká další hádanka, pouze na normal či hard.

 • Normal – všimněte si těl na postelích, postele mají čísla, ty čísla jsou klíčem k zámku. Stačí najít správnou kombinaci a dveře se otevřou.
 • Hard – Tady je to trochu těžší. Musíte projít složitou hádankou, ale výsledná čísla by měla být 9271, nebo tak nějak:-)

Za dveřmi seberte klíč. Výtahem vyjeďte do druhého patra a zajděte do WOMEN'S LOCKER ROOM. Tady seberte z koše plastikový pytel a mrkněte se do skříňky. Jděte do místnosti naproti MEN'S LOCKER ROOM. Tady uslyšíte zvonit telefon. Najdete ho v jedné ze skříněk. Pak se vraťte do EXAMINATION ROOM 4, kde použijte plastikový pytel na kapající krev a naplňte jej. Vraťte se zpět k výtahu a sjeďte do přízemí. Použijte Cremated key a vstupte do velké místnosti na jihu. Projděte až do lůžkového oddělení. V C1 seberte pár užitečných věciček a pak jděte na konec chodby do C4. Tady najdete savepoint a obětní oltář. Použijte krev v plastikovém pytli a sestupte po žebříku dolů. Tady vás čeká třetí boss fight. Leonard není tak těžký jako předchozí monstrum a mě podlehl za necelé tři minuty. Jakmile si stoupne, začněte do něj střílet pistolí. Pokud stojí, je totiž velice pomalý a tak jej můžete bez větších problémů zlikvidovat. Po jeho smrti získáte talisman. Pak vyjděte před nemocnici a zhlédněte další animaci. Vraťte se do motelu, kde se dozvíte, kam by měly vaše kroky směřovat dále. Vydejte se tedy směrem k zábavnímu parku.

Lakeside Amusement Park

Pokud jste hráli předchozí díly, bude vědět, kde se nacházíte. Ze začátku musíte postupovat stejně jako v úplně prvním levelu hry. Projděte dveřmi, zabijte dvě monstra a vstupte do obchodu se suvenýry. Tady posbírejte náboje a léčení. Po chvíli uslyšíte nějaký divný zvuk, to v rohu spadl jeden z regálů. Objeví se tu první savepoint a v jedné z krabiček na zemi klíč od horské dráhy. Seberte klíč a vyjděte ven. Pokračujte dál až k malým dřevěným dveřím. Proběhněte rychle přes několik monster ke vstupu na horskou dráhu a pak po schodech až k jedné z řídících kabinek. Tu otevřete nalezeným klíčem a aktivujte spínač nalevo. Spusťte dráhu a vydejte se po kolejích. Za chvíli budete přerušeni další animací. Po jejím skončení pokračujte do strašidelného domu. Tady poslouchejte průvodce a pokračujte pořád kupředu. V jedné z místností vám cestu zatarasí visící mrtvola, tak se otočte a odejděte druhými dveřmi. V další chodbě se rozběhněte a rychle utíkejte na konec chodby a dveřmi dál. Tady se nezastavujte a pokračujte v běhu zase na konec chodby. Tam najdete dveře, které vás odsud dostanou. Tady narazíte na pár prostranství, kde nebude nic než monstra. Doporučuji je oběhnout. Proběhněte kolem kolotoče SWING ROCKET až k malému jevišti. Tady seberte z lavičky řetěz a z jeviště červenou botu. Vraťte se zpět ke kolotoči. Připevněte kus řetězu k zamčeným dveřím a druhý ke středu kolotoče. V budce seberte náboje a aktivujte kolotoč. Cesta dál je volná. Setkáte se s Douglasem. V další části parku prozkoumejte nejprve stánek vědmy, FORTUNE TELLER. Tady najdete hlavu panenky, Douglasův deník a možná nějaké to léčení. Pak zajděte do pohádkové boudy MARCHEN TRAVEL. Tady musíte Sněhurce dát do ruky hlavu panenky (lepší by bylo jablko, ale to tu není:-)) a popelce červený střevíc. Pak následujte koleje až ke dveřím do další části, kde projděte železnými dveřmi. Na zmrzlinářském voze seberte dvě baterie do paralyzéru a zápisník. Pak rychle proběhněte přes monstrum až ke kolotoči. Na lavičce před ním ještě seberte lékárničku, pokud jich nemáte dost. Jakmile se kolotoč spustí, máte jen něco času, abyste zabili všechny koně. Používejte katanu, vždy několik úderů ze shora a koník vydá poslední zařehtání a je po něm. Až všechny pobijete, připravte se na těžký souboj. Budete muset zbít čtyři reinkarnace Alessy. První bude útočit nožem. Tu v pohodě zabijete třeba katanou. Druhá na vás půjde s pistolí. Tu také zvládnete v pohodě katanou nebo pistolí. Třetí bude mít ocelovou trubku. Tu jsem osobně zabil třemi ranami z brokovnice. Stačí si jen počkat až se napřáhne a vystřelit. A poslední Alessa bude mít samopal. Schovejte se za některého koně a počkejte si až přijde blíže. Pak použijte buď brokovnici nebo katanu. Hlavně se nezapomeňte léčit. Po její smrti se kolotoč zastaví a vy můžete projít chodbou až do kostela.

Church

Po krátké rozmluvě s Claudií se vydejte k oltáři a seberte z něho první tarotovou kartu EYE OF NIGHT. Pak projděte dveřmi, kterými odešla Claudie. Z nástěnky seberte mapu a vstupte do zpovědnice. Pokud hrajete hru poprvé, je úplně jedno jak odpovíte, pokud hrajete hru znovu, bude mít vaše odpověď vliv na konec hry. Pokračujte chodbou dál a přes místnost kde najdete zamlžené monstrum, které oběhněte, vstupte do chodby. Na konci si dejte pozor na dva ležící tlusťochy. Za pravými dveřmi se nachází ložnice. Tady seberte kazetu a nějaké náboje. Pak pokračujte dalšími dveřmi, přes dlouhou chodbu do další chodby. Jděte nejprve do dveří úplně na konci, obrazu uprostřed si zatím nevšímejte. Vstoupíte do jakési kaple, kde na zemi najdete saveponit symbol. Všimněte si také obrazů, obzvláště toho, na kterém jste vy. Pak se vraťte zpět k obrazu na chodbě, za kterým jsou dveře dál. Chodbou projděte do centrální části kostela. Po ochozu se dostaňte až do knihovny. Tady na vás bude čekat Vincent a ukáže se, že to možná není nepřítel. Dá vám knihu, která podrobněji vysvětluje sílu symbolu, který jste získali po zabití Leonarda. Nezapomeňte sebrat ze stolu druhou kartu MOON. Pak se vraťte zpět a výtahem sjeďte o patro níže. Tady zamiřte nejprve doprava do malých dveří. Pokud se vám stane, že vidíte jen bílou obrazovku, snažte se orientovat podle mapy. Zamiřte na druhý konec chodby do márnice. Tady krom nábojů najdete třetí tarotovou kartu HANGED MAN. Cestou zpět se ještě můžete zastavit v ložnici, která velice připomíná tu, ve které jste nechali svého otce. Ale krom baterií do paralyzéru tu nic není. Projděte po ochozu do posledních dveří. Tady pobijte několik nepřátel a pokračujte dál. Vstupte do prvních dveří po vaší levici a přes prázdnou místnost do slepé chodby. V půlce chodby se vám ukáží dětské stopy vedoucí do zdi. Za zdí je chodba vedoucí do malé místnosti. Tam seberte kartu FOOL a lékárnu. Najdete tu také nějaké zápisníky, které vám přiblíží vaši minulost. Vraťte se přes prázdnou místnost zpět do chodby a pokračujte dál vlevo. Chodba vás zavede až do dětského pokoje. Tady seberte ze zdi klíč a vraťte se úplně na začátek, přes místnost se zamlženým monstrem až ke dveřím, které byly zamčené. Pomocí klíče je můžete nyní otevřít. Chodbou projděte k prvním dveřím, do kterých také vstupte. Prozkoumejte některé lavice a vyjděte ven druhými dveřmi. Tím jste si ušetřili jeden souboj. Na konci chodby najdete dvoje dveře naproti sobě. V jedné místnosti se nachází poslední karta HIGH PRIESTESS. V té druhé magnetofon, ve kterém si můžete pustit nalezenou kazetu. Pak se vraťte zpět do dětského pokoje, kde jste našli klíč. Na dveřích vás čeká poslední hádanka. Vaším úkolem je umístit karty do správné kombinace. Jako nápověda vám k tomu poslouží skicák na posteli. Každá karta má také nějaké číslo.

  FOOL XXX MOON
Easy XXX EYE XXX
  MAN XXX PRIESTESS 
       
  EYE XXX MOON
Normal PRIESTESS XXX FOOL
  XXX MAN XXX
       
  PRIESTESS EYE XXX
Hard XXX FOOL MOON
  MAN XXX XXX

Cesta dál se otevře a vy můžete konečně stanout tváří v tvář Claudii. Počkejte co se stane a až se budete moci hýbat, použijte váš přívěsek. Pak následujte Claudii do díry a připravte se na finální souboj. Všimněte si půlkruhů na zemi. Ty značí její dosah. Vytáhněte pistoli a začněte to do ní sypat. Nezapomeňte se pořád pohybovat do stran, aby vás neusmažila ohněm. Jakmile jí několikrát trefíte, padne na kolena a to je dobrá chvíle pro vytáhnutí brokovnice nebo samopalu a pěkně zblízka to do ní naprat. Tohle se bude několikrát opakovat až pak spadne na zem a už se nezvedne. To se už její životní síly blíží ke konci. Proto se nebojte a dorazte jí. Čeká na vás poslední animace, po které si můžete konečně odpočinout. Ale určitě si SH 3 zahrajte ještě jednou protože se jinak připravíte o mnoho nového…

Konec ?

Konce hry jsou možné tři, pokud hrajete poprvé, čeká vás klasický konec, pokud hrajete podruhé a zabili jste více jak 100 nepřátel a ještě jste utrpěli dost zranění a nakonec odpustili ženě ve zpovědnici, čeká vás druhý konec. Třetí konec se odehrává trochu jinde a aktivujete ho jen tak, že budete používat pouze Heather Beam a zabijete s ním více jak 30 nepřátel. Pak až se vrátíte domů, dočkáte se třetího konce. Dalším zpestřením jsou nové zbraně a kostýmy. Tady je krátký seznam jak a kde je získat.

Samopal s neomezeným střelivem

Ten získáte jedině, když bohyni dorazíte zbraní na blízko. To znamená, že jakmile padne na kolena a bude pouze na zemi, vytáhněte katanu, maul nebo něco takového a snažte se jí zabít tímto způsobem. Jednoduché to nebude, ale ta odměna stojí za to. Samopal pak bude ležet na sudech, hned na začátku hry, kdy vylezete z dámských záchodků.

Heather beam

Světelný meč, který by vám záviděl i Darth Vader. Tenhle kousek získáte, když během hry usmrtíte více nepřátel zbraněmi nablízko. Což by neměl být problém, protože nábojů není ve hře tolik a tak asi každý raději umlátil monstrum mečem. Meč pak najdete v Obchodím domě ve dveřích na konci chodby, ve které je místnost se zapadlým klíčem.

Sexy beam

Vylepšený světelný meč získáte jedině, když dohrajete hru podruhé a obléknete si kostým zvaný Princess heart. Pak se z vás stane super bojovnice a získáte také některé nové údery mečem.

Flamethrower

Plamenomet. K jeho získání musíte udělat přesný opak k získání světelného meče. Tj. zabít více nepřátel pomocí střelných zbraní. Pak si ho můžete vyzvednout v pekárně, v obchodním domě.

Zlatá a stříbrná trubka

Ve stokách, tam co jste museli hodit fén do vody abyste zabili monstrum které hlídalo most, přistupte blíž k vodě a hoďte do ní svou starou trubku. Objeví se královna stok a bude vám pokládat pár otázek. Pokud nebude lhát, získáte tyto dvě nové trubky. Jsou sice k ničemu, ale určitě potěší mít vše.

Kostýmy

Zadáváním hesel v menu můžete získat nové kostýmy, aby Heather nevypadala pořád stejně. Některé hesla k jejich získání lze získat ve hře, jiná pouze na internetu či v oficiálních průvodcích. Některá hesla najdete zde:

 • HappyBirthDay
 • BlueRobbieWin
 • Shut_your_mouth
 • I_Love_You
 • SH3_Wrestlarn
 • LightToFuture
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

konec

(venca, 22. 6. 2010 18:36)

jak jsi psal ten 3. konec, s tim heather beam, budou tam mimozemšťani nebo něco podobně uhozenýho? nejsem si totiž jistej jestli je to on co jsem zažil